East Texas Scoreboard, Week 2
Posted September 8, 2017 by East Texas Today |   

 

Matchup Score
Corsicana at Lee (9/9)
Ennis 23 at Tyler 27
Jacksonville 26 at Palestine 31
Forney 17 at Lindale 30
Nacogdoches 28 at Lufkin 45
Whitehouse 28 at Chapel Hil 14 (9/7)
Class 4A Div 1 – 7
Callisburg 6 at Anna 20
Winnsboro 7 at Quinlan Ford 40
Liberty-Eylau 38 at Carthage 48
North Lamar 17 at Mt. Pleasant 21
Paris 13 at Plesant Grove 45
Van 48 at Princeton 34
Class 4A Div 1-8
Fairfield 27 at Athens 24
Brownsboro 20  at Spring Hill 49
Greenville 28 at Crandall 31
Kaufman 42 at Mineola 13
Kemp 53 at Mabank 7
Kennedale 55 at Terrell 6
Van 48 at Princeton 34
Class 4A Div 1-9
Bullard 21 at Groesbeck 24
Liberty-Eylau 38 at Carthage 48
Gilmer 56 at Center 17
Whitehouse 28 at Chapel Hill 14 (9/7)
Tatum 20 at Henderson 21
Kilgore 33 at Gladewater 21
Jacksonville 26 at Palestine 31
Class 4A Div II – 6
Matchup Score
Canton 42 at Grace Community 31
Ferri 20 at Castleberry 18
Wilmer-Hutchins 7  at Lincoln 14
Cooper 12  at Rains 26
Roosevelt  at Madison
Wills Point 30 at Ranchview 27
Class 4A Div II – 7
Atlanta 34 at Daingerfield 19
Gilmer 56 at Center 17
Kilgore 33 at Gladewater 21
Pittsburg 27 at Pine Tree 23
Paris 13 at Plesant Grove 45
Brownsboro 20 at Spring Hill 49
Class 4A Div II – 8
Crockett 16 at Diboll 54
Hardin 37 at Huntington 12
Crosby 42 at Jasper 36
Rusk 27 at Malakoff 29
Henderson 21 at Tatum 20
Class 3A Div I – 7
Leonard 50 at Commerce 48
Community 17  at Farmersville 14
New Diana 47 at Grand Saline 16
Kaufman 42 at Mineola 13
Mt. Vernon 21  at Brook Hill 6
Eustace 56 at Quitman 7
Winnsboro 7 at Ford 40
Class 3A Div I – 8
Matchup Score
Arp 21 at Hughes Springs 22
Omaha Pewit 16 at Jefferson 42
De Kalb 42 at New Boston 7
Redwater 19 at Hooks 20
Frankston 21 at Sabine 44
White Oak 29 at Tyler Gorman 39
Class 3A Div I – 9
Jewett Leon 14 at Elkhart 40
Eustace 56 at Quitman 7
Bullard 21 at Groesbeck 24
Rusk 27 at Malakoff 29
Teague 40 at Mexia 23
Mart 43 at West 12
Kirbyville 0 at Westwood 28
Whitney 36  at Little River Academy 17
Class 3A Div II – 7
Atlanta 34 at Daingerfield 19
De Kalb 42  at New Boston 7
Redwater 19  at Hooks 20
New Diana 47  at Grand Saline 16
Troup 28 at Ore City14
Omaha Pewitt 16 at Jefferson 42
Prairiland 14 at Queen City 20
Class 3A Div II – 8
Matchup Score
Mt. Enterprise 8 at Alba-Golden 27
Como-Pickton 27 at Detroit 26
Edgewood 20 at Caddo Mills 34
Harmony  vs Waskom (LGVW)
Scurry-Rosse 21r at Lone Oak 57
Elysian Fields 28 at Winona 20
Class 3A Div II – 9
Arp 21 at Hughes Springs 22
Beckville 47 at West Sabine 21
Elysian Fields 28 at Winona 21
Union Grove 31 at Harleton 14
Troup 28 at Ore City 14
Harmony vs Waskom (LGVW)
All Saints Epis  at West Rusk
Class 3A Div II – 10
Corrigan-Camden 6 at Centerville 21
Crockett 15 at Diboll 54
Frankston 21 at Sabine 44
Garrison 0 at San Augustine 28
Shelbyville 14 at Hemphill 18
Silsbee 17  at Newton 41
Class 2A Div I – 9
Boles 20 at Celeste 35
Simms Bowie 46 at Overton 22
Honey Grove 12 at Chisum 42
Linden-Kildare 21 at Clarksville 7
Diamond Hill-Jarvis 7 at Wolfe City 75
Class 2A Div I – 10
Matchup Score
Alto 61 at Big Sandy 40
Wortham 40 at Cayuga 28
Colmesneil 18 at Cross Roads 14
Cushing 22 at Hawkins 20
Tenah 28 at Kerens 9
Union Grove 31  at Harleton 14
Class 2A Div I – 11
Alto 61 at Big Sandy 40
Timpson 6 at Carlisle 30
Cushing 22 at Hawkins 20
Maud 7 at Joaquin 58
Garrison 0 at San Augustine 28
Shelbyville 14 at Hemphill 18
Class 2A Div I – 11
Grapeland 12 at Grovten 33
Mt. Enterprise 8 at Alba-Golden 27
Simms Bowie 46 at Overton 22
Tenaha 28 at Kerens 9
Timpson 6 at Carlisle 30
Wortham 40 at Cayuga 28