East Texas Scoreboard, Week 3
Posted September 15, 2017 by East Texas Today |   
Class 5A Div II – 16
Matchup
Texas High 44 at Kilgore 41
Marshall 19 at Corsicana 22
Mt. Pleasant 18  at Jacksonville 34
Sulphur Springs 6 at Whitehouse 28
Henderson 39 at Pine Tree 17
Hallsville 14 at Nacogdoches 31
Greenville 14 at Seagoville 8
Class 5A – 17
Marshall 19 at Corsicana 22
Kimball 7 at Ennis 82
Mt. Pleasant 18 at Jacksonville 34
Terrell 17 at Lindale 35
Hallsville 14 at Nacogdoches 31
Sulphur Springs 6 at Whitehouse 28
Class 4A Div 1 – 7
Bonham 28 at Anna 35
Quinlan Ford 28 at Howe 0
Liberty-Eylau 50 at Atlanta 32
Pottsboro 14 at North Lamar 11
Paris 38 at Pittsburg 20
Princeton 21 at Reedy 49
Class 4A Div 1-8
Athens 20 at Robinson 34
Brownsboro 32  at Mineola 27
Crandall 21 at Midlothian Heritage 40
Kaufman 42 at Braswell 18
Ferris 14 at Mabank 35
Terrell 17 at Lindale 35
Palestine 28 at Van 49
Class 4A Div 1-9
Commerce 24 at Bullard 44
Carthage at Gilmer (9/23)
Center 42 at Diboll 45
Gladewater 7 at Chapel Hill 24
Henderson 39 at Pine Tree 17
Texas High  at Kilgore
Palestine 28 at Van 49
Class 4A Div II – 6
Matchup
Canton 14 at Life Waxahachie 20
Ferris 14 at Mabank 35
Grapevine Faith   at Lincoln
Rains 26 at Spring Hill 77
Pinkston 0 at Roosevelt (9/21) 41
Tatum 30 at Wills Point 24
Class 4A Div II – 7
Liberty-Eylau 50 at Atlanta 32
Carthage at Gilmer (9/23)
Gladewater 7 at Chapel Hill 24
Paris 38 at Pittsburg 20
Pleasant Grove 43 at Frisco 13
Rains 23 at Spring Hill 77
Class 4A Div II – 8
Center 42 at Diboll 45
Joaquin 47 at Huntington 0
Jasper 36 at Rudder 7
Rusk 33 at Fairfield 21
Tatum 30 at Wills Point 24
Class 3A Div I – 7
Commerce 24 at Bullard 44
Caddo Mills 36 at Farmersville 40
Grand Saline 0 at Edgewood 56
Brownsboro 32 at Mineola 27
Mt. Vernon 47 at Ore City 7
Quitman 0 at Harmony 72
Sabine 7 at Winnsboro 12
Class 3A Div I – 8
Matchup
Hooks 16 at Hughes Springs 39
Frankston 0 at Jefferson 56
Omaha Pewitt 51 at New Boston 22
Winona 23 at Redwater 55
Sabine 7 at Winnsboro 22
White Oak 29 at Daingerfield  28
Class 3A Div I – 9
Troup 19 at Westwood 17
Class 3A Div II – 7
White Oak 29 at Daingerfield 28
Linden-Kildare 58 at Dekalb 41
Hooks 16 at Hughes Springs 39
West Rusk 40  at New Diana 23
Mt. Vernon 47 at Ore City 7
Omaha Pewitt 51 at New Boston 22
Paris Chisum 21 at Queen City 42
Class 3A Div II – 8
Matchup
Alba-Golden 0 at Carlisle 40
Overton 6 at Como-Pickton 34
Grand Saline 0 at Edgewood 56
Quitman 0 at Harmony 72
Whitewright 0 at Lone Oak 47
Winona 33 at Redwater 55
Class 3A Div II – 9
Beckville 48 at Hemphill 34
First Baptist 12 at Elysian Fields 66
Big Sandy 27 at Harleton 0
Troup 19 at Westwood 17
Tyler Gorman 56 at Waskom 38
West Rusk 40 at New Diana 23
Class 3A Div II – 10
Kountze 32 at Corrigan-Camden 37
Madisonville 59 at Crockett 21
Frankston 0 at Jefferson 56
Alto 36 at Garrison 50
Beckville 48 at Hemphill 34
Newton 55 at Bridge City 14
Class 2A Div I – 9
Blue Ridge 6 at Boles 13
James Bowie 14 at Maud 47
Bells 48 at Honey Grov 20
Linden-Kildare 58 at Dekalb 41
Cooper 16 at Rivercrest 34
Wolfe City 14 at Detroit 6
Class 2A Div I – 10
Big Sandy 27 at Harleton 0
Cayuga 6 at Rice 63
Cross Roads 8  at All Saints 21
Timpson 38 at Hawkins 14
Kerens 0 at Mart 62
Union Grove 28 at Mt. Enterprise 3
Class 2A Div I – 11
Alto 36 at Garrison 50
Alba Golden 0 at Carlisle 40
Joaquin 47 at Huntington 0
San Augustine 22 at Kirbyville 6
Beckville 48 at Hemphill 34
Class 2A Div II – 11
Grapeland 64 at Frost (ATHN) 6
Union Grove 28 at Mt. Enterprise 3
Overton 6 at Como-Pickton 34
Clarksville 6 at Tenaha 62
Timpson 38 at Hawkins 14
Dawson 9 at Wortham 15