East Texas Scoreboard, Week 2
Posted September 7, 2018 by East Texas Today |   
Class 5A Div II – 8
Corsicana 26 at Saginaw Braswell 21
Ennis at Dallas Skyline — postponed
Forney 27 at Lindale 31
Lincoln at Greenville  –postponed
Kaufman  at Crandall   canceled
Wylie East at North Forney  –postponed
Royse City 32 at Garland 0
Lovejoy at Sulphur Springs–postponed
Paris at Terrell — postponed
Class 5A Div II – 9
Hallsville 20 at Kilgore 10
Palestine 26 at Jacksonville 47
Forney 27 at Lindale 31
Pine Tree 16 at Pittsburg 27
Longview  60 at Marshall 14
North Lamar 7 at Mt. Pleasant 45
Nacogdoches 7 at Lufkin 45
Chapel Hill 6 at Whitehouse 37
Class 4A Div I – 7
Eastern Hills 6 at Anna 27
LaVega 29 at Argyle 31
Liberty Christian  at Celina canceled
Melissa 63 at Frisco 48
Paris at Terrell–canceled
North Lamar 7 at Mt. Pleasant 45
Springtown HS Porcupies 61 at Sanger 0
Class 4A Div I – 9 
Athens 35 at Rusk 34
Kaufman at Crandall–canceled
Mabank at Kemp–postponed
Kennedale  at Midlothian Heritage–canceled
Quinlan Ford 27 at Dallas Molina 7
Nazarene Christian at Waxahachie Life canceled
Class 4A Div I – 10
Carthage 42 at Liberty-Eylau 28
Henderson 24  at Pleasant Grove 33
Hallsville 20 at Kilgore 10
Palestine 26 at Jacksonville 47
Chapel Hill 6 at Whitehouse 37
Van 41 at Gilmer 42
Class 4A Div II – 6
Van 41 at Gilmer 42
Spring Hill 17 at Bullard 21
Pine Tree  16 at Pittsburg 27
Carthage 42 at Liberty-Eylau 28
Henderson 24 at Pleasant Grove  33
Class 4A Div II – 7
Brownsboro 28 at Fairfield 55
Spring Hill 17 at Bullard 21
Canton  at Mineola   postponed
Athens 35 at Rusk 34
Carrollton Ranchview  at Wills Point –canceled
Class 4A Div II – 9
Center 14 at Jefferson 33
Washington 28 at Cleveland 42
Diboll 55 at Huntington 0
Bridge City 7 at Jasper 45
Shepherd 35 at Coldspring 6
Class 3A Div I – 7
Gladewater 37 at Atlanta 20
Hooks 20 at Paul Pewitt 23
Hughes Springs 45 at Arp 6
Center 14 at Jefferson 33
Farmersville 0 at Mt. Vernon 5
New Boston at De Kalb–postponed
Redwater 54 at Tyler Grace 75
Class 3A Div I – 8
Atlanta 20 at Gladewater 37
Sabine 38 at Shelbyville 20
Canton at Mineloa –canceled
West Rusk 18 at Waskom 17
Tatum at Daingerfield — cancelled
White Oak 35 at New Diana 7
Winnsboro 34 at Queen City 16
Class 3A Div I – 9
Hillsboro 0 at Grandview 42
Groesback 28 at Hearne 6
Dallas Gateway at Maypearl–postponed
Bosqueville 30 at McGregor 48
Mexia 51 at Teague 7
Eastland 28 at West 27
Whitney 43 at Marlin 0
Class 3A Div I – 11
Shepherd 35 at Coldspring 6
Crockett 34 at Garrison 20
Diboll 55 at Huntington 0
Elkhart 19 at Frankston 7
Lorena 30 at Franklin 20
Buffalo 23 at Westwood 0
Groveton 46 at Trinity 8
Class 3A Div II – 10
Big Sandy 6 at Alba-Golden 0
Hughes Springs 46 at Arp 6
Harmony 42 at Elysian Fields 21
Elkhart 19 at Frankston 7
Palmer at Grand Saline canceled
Scurry Rosser at Quitman canceled
Carlisle 20 at Troup 28
Winona 28 at Eustace 14
Class 3A Div II – 11
Tatum at Daingerfield — cancelled
New Boston at De Kalb–postponed
White Oak 35 at New Diana 7
Harmony 42 at Elysian Fields 21
Hooks 20 at Omaha Pewitt 23
Ore City  0at Joaquin 50
Winnsboro 34 at Queen City 16
West Rusk 18 at Waskom 17
Class 3A Div II – 12
Leon 13 at Anderson-Shiro 14
Centerville 8 at Corrigan-Camden 43
Buna 50 at Hemphill 14
Hamshire Fannett 43 at Kountze 22
New Waverly 7 at Hardin 39
Silsbee 14 at Newton 56
Class 2A Div I – 6
Rivercrest at Cooper canceled
Detroit 0 at Como-Pickton 6
Honey Grove 32 at Whitewright 6
Collinsville at Boles postponed
Wolfe City 30 at Bells 14
Class 2A Div I – 10
Timpson 27 at Alto 51
Big Sandy 6 at Alba-Golden 0
Cushing at Mt. Enterprise–postponed
Union Grove 32 at Overton 14
Hawkins at All Saints
Carlisle 35 at Troup 28
Class 2A Div I – 11
Beckville 43 at West Sabine 21
Crockett 34 at Garrison 20
Queen City 16 at Simms Bowie 34
Ore City 0 at Joaquin 50
Clarksville 19 at Linden-Kildare 62
Tenaha 14 at Lovelady 2
Timpson 27 at Alto 51
Class 2A Div I – 12
Deweyville 36 at Colmesneil 0
Groveton 46 at Trinity 8
West Hardin 0 at Hull-Daisetta 34
San Augustine (BYE)
Sabine 38 at Shelbyville 20
Beckville 43 at West Sabine 21
Class 2A Div II – 10
Clarksville 19 at Linden-Kildare 62
Detroit  0 at Como-Pickton 6
Maud (BYE)
Cushing at Mt. Enterprise–postponed
Union Grove 32 at Overton 14
Simms Bowie 14 at Harleton 7